Korzenie niebios (Uniwersum «Metro 2033») Tullio Avoledo

ISBN:

Published:

Paperback

573 pages


Description

Korzenie niebios (Uniwersum «Metro 2033»)  by  Tullio Avoledo

Korzenie niebios (Uniwersum «Metro 2033») by Tullio Avoledo
| Paperback | PDF, EPUB, FB2, DjVu, audiobook, mp3, RTF | 573 pages | ISBN: | 7.61 Mb

Akcja pierwszej nierosyjskiej powieści z cyklu Uniwersum Metro 2033 rozgrywa się w rzymskich katakumbach. Razem z Johnem Danielsem, jednym z nielicznych ocalałych z Katastrofy katolickich księży, wyruszamy przez pogrążoną w nuklearnej zimie Italię,MoreAkcja pierwszej nierosyjskiej powieści z cyklu Uniwersum Metro 2033 rozgrywa się w rzymskich katakumbach. Razem z Johnem Danielsem, jednym z nielicznych ocalałych z Katastrofy katolickich księży, wyruszamy przez pogrążoną w nuklearnej zimie Italię, by wypełnić powierzoną mu misję – dotrzeć do Wenecji i odszukać ostatniego być może członka kolegium kardynalskiego.

Jest to droga naznaczona krwią, bólem i obłędem.Tullio Avoledo przełamuje utarte schematy i wprowadza do świata Metra 2033 świeży powiew.„To książka prawdziwa- jakby autor widział wszystko na własne oczy. Bezkompromisowa. Twarda, wręcz okrutna. Mądra, subtelna, poetycka. Śmiała, łamiąca schematy. Czytałem i nie mogłem się oderwać, jeść ani spać.

Dziś to moja ulubiona powieść z całego Uniwersum”.Dmitry Glukhovsky„Dziwnie poruszać się w otwartej przestrzeni. Żyję od tak dawna pod ziemią, że chyba doznałbym szoku pod rozgwieżdżonym niebem. Ale gwieździste niebo należy już do przeszłości. Pokrywa chmur, z której pada lepki śnieg, jest jak niskie sklepienie grobowca.Czasami myślę sobie, że Ziemia stała się olbrzymim grobem, mogiłą dla całej ludzkości, i że my, nieliczni ocaleni, jesteśmy jedynie niewygodnymi anomaliami statystycznymi, żałosną resztą z działania matematycznego, które powiodło się niemal perfekcyjnie.”Pogrążone w nuklearnej zimie Włochy.

Gruzy Wiecznego Miasta. Kościołowi katolickiemu, Kościołowi bez papieża, przewodzi kardynał kamerling – ostatni członek kolegium kardynalskiego. Z Nowego Watykanu, ulokowanego w katakumbach św. Kaliksta, wyrusza ekspedycja, która ma odszukać patriarchę Wenecji. Niewiarygodne opowieści głoszą, że jest on więźniem gdzieś na północ od Rawenny. Jezuicie, ojcu Danielsowi, towarzyszyć będzie siedmiu żołnierzy Gwardii Szwajcarskiej.Droga przez słoneczne niegdyś krajobrazy Italii naznaczona jest krwią, bólem i obłędem. Sceny rodem z najgorszego koszmaru sprawiają, że Daniels zaczyna wątpić w sens misji Kościoła.

Dwuznaczne zachowania gwardzistów budzą zaś podejrzenia co do prawdziwego celu wyprawy. Jaki będzie jej kres?„Las starych pali.Takim właśnie ujrzałem Miasto Światła po raz pierwszy.… Stare pale, na których spoczywają budynki, wydały mi się lasem korzeni.Korzeni niebios.”Enter the sum

Related Archive BooksRelated Books


Comments

Comments for "Korzenie niebios (Uniwersum «Metro 2033»)":


iklucze.pl

©2008-2015 | DMCA | Contact us